Skip to: Content | Sidebar | Footer

صعود قرقره و صعود سر طناب

صعود قرقره: در صعود قرقره سنگنوردان به یک حمایت ثابت (قرقره) در بالای دیواره متصل هستند و سنگنورد در این نوع صعود می تواند تمام تلاش خود را بر روی صعود متمرکز نماید و حمایت خود را ۱۰۰٪ به حامی خود بسپارد. در این صعود یک نفر که از همه وارد تر است قرقره را در بالای دیواره نصب و طناب را از آن عبور می دهد تا افراد بعدی به صورت قرقره صعود نمایند.

نمونه صعود قرقره:

◄ در اینجا می توانید ویدئویی مربوط به صعود به روش قرقره را مشاهده نمائید.

صعود سر طناب: در صعود سر طناب سنگنورد ۵۰٪ حمایت از خود را بر عهده دارد، به این معنی که هر ۱ الی ۲ متری که صعود می کند باید یک اسلینگ را در رول بر روی دیواره نصب کند (البته قبل از صعود رول ها به وسیله یکی از ماهر ترین افراد گروه در دیواره کار گذاشته می شوند) و طناب خود را داخل اسلینگ بیاندازد تا حمایت خود را تا آن ارتفاع فیکس نماید.

نمونه صعود سر طناب:

◄ در اینجا می توانید ویدئویی مربوط به صعود به روش سرطناب را مشاهده نمائید.

تذکر: افراد مبتدی باید در ابتدا از روش صعود قرقره استفاده نمایند، و بعد از مدتی آموزش و تمرین از صعود سر طناب استفاده کنند.

نکته: در صعود سر طناب است که می توانید پیشرفت و ترقی نمائید، چون روش درست استفاده از اسلینگ و کاربری آن را به صورت عملی تمرین خواهید کرد و ترس از اشتباه و سقوط باعث دقت و در نهایت پیشرفت شما خواهد شد.
پیام و نظرات شما

حبیب
تاریخ: ‏۱۳۹۰-۰۴-۲۷   ساعت: ‏۱۷:۲۵

سلام
من میخواهم وارد یک چاه با دهانه ۵ متری و به عمق ۶۵ متری بشم، لطفا” راهنمایی کنید از چه نوع قرقره و طنابی استفاده کنم که وزن منو تحمل کنه؟
ممنون

[پاسخ]

مهزیار
تاریخ: ‏۱۳۹۰-۰۴-۲۹   ساعت: ‏۲۳:۰۰

مطمئنا” احتیاج به یک تونیک (صندلی سنگنوردی) و طناب مخصوص سنگنوردی و قرقره ثابت دارید، البته به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم این کار رو انجام بدید! اگر تجربه فرود و آموزش های مقدماتی در سنگنوردی رو ندارید!!!

[پاسخ]

پیام یا نظر خود را بنویسید:‏